Почуття провини того, хто вижив

Почуття провини того, хто вижив

Блог
28 Вересня 2022

..Цей термін було введено у 1960-х роках німецько-американським психіатром та психоаналітиком Вільямом Г. Нідерландом. Він описує психічний стан людей, які пережили катострофічну подію, включаючи бойові дії, стихійні лиха, терористичні атаки, авіакатастрофи, тоді як інші люди загинули.⠀"Синдром того, хто вижив" характеризується тривожністю, збудженням, депресією, порушенням сну, психосоматичними захворюваннями.⠀Варіант форми "синдрому того, хто вижив" був знайдений серед персоналу служб порятунку, які звинувачували себе в тому, що вони зробили занадто мало, щоб допомогти тим, хто перебуває в небезпеці, і серед терапевтів, які можуть відчувати форму провини передстражданням своїх пацієнтів.

.. Ті, хто вижив, відчувають провину за те, що вони вижили, а інші померли, за те, що вони чогось не зробили, за те, що вони зробили.⠀Також вони звинувачують себе у смерті інших, якщо вони намагалися їх врятувати. Також, якщо батьки пережили своїх дітей.⠀Люди, які вижили, не можуть зрозуміти, чому вижили саме вони, сумніваються, що заслужили. Ще вони можуть відчувати сором і страх. Через очікування засудження.⠀ Крім сорому і страху, можуть бути дратівливість, відчуття безпорадності, головний біль, нудота.⠀У сьогоднішній ситуації це почуття багатьом стає знайомим. Бо з'являється воно навіть у таких ситуаціях, коли хтось перебуває у більшій безпеці, ніж інші.⠀Наприклад, ті, хто живе у відносно спокійних містах, можуть відчувати провину перед мешканцями прилеглих сіл, які постраждали.Або ті, хто виїхав, можуть відчувати провину перед тими, хто залишився. І т.д.⠀Якщо щось із цього вам знайоме, запитайте себе:⠀- Перед ким я відчуваю провину?⠀Друге питання: - За що?⠀Коли вина стане усвідомленою, стане зрозуміло перед ким і за що, - поставте собі третє запитання:⠀- Що я можу зробити?⠀Якщо ваша відповідь буде "нічого" - ви зрозумієте, що не в ваших силах щось змінити.⠀Якщо ви зрозумієте, що можете зробити щось корисне - ЗРОБІТЬ! Зробіть те, що у ваших силах. І тоді почуття провини перетвориться на почуття задоволення.⠀Здоров' я всім фізичного та психічного!⠀Слава Україні! 💙💛


Читати інші статті

Illustration

Сиблінгові відносини

Блог
02 Червня 2020

Сиблінги (від англ. siblings) - це діти одних батьків. Формування сиблінгових взаємин починається з появою в сім'ї другої дитини.

Illustration

Почуття провини

Блог
18 Травня 2020

Кожній людині, і дорослій, і дитині, знайоме ПОЧУТТЯ ВИНИ. Не дуже приємне відчуття. Навіщо воно нам?

Illustration

Я – ПСИХОАНАЛІТИК

Блог
21 Квітня 2020

У моїй професії мені подобається СПІЛКУВАННЯ. Спілкування з людьми. Мені подобається бачити, наскільки всі люди різні, але в той же час як ми всі схожі.

Illustration

Навіщо йти до психолога?

Блог
23 Березня 2020

У нас поки що не дуже прийнято звертатися за допомогою до психолога. Набагато звичніше зателефонувати подрузі, перетерпіти, мовляв, саме пройде чи напитися.

Illustration

Що зі мною таке?

Блог
11 Березня 2020

Що ж зі мною таке?" - хочуть знати багато пацієнтів, яким, незважаючи на нескінченні походи по лікарях, так і не стає краще. . Дивно, але виявляється, що за

Illustration

Зустріч із собою...

Блог
28 Лютого 2020

Після 40 багато хто починає задаватися питаннями: Навіщо я живу? У чому сенс мого життя? І чи взагалі моє те життя, яким я живу?

Illustration

Вийти із зони комфорту

Блог
05 Лютого 2020

Що це означає? Зараз це дуже популярний вираз. Хтось розуміє це як те, що потрібно вийти зі стану, коли тобі добре.

Illustration

Все буде не так, як ми вирішимо. Все буде тоді,
коли ми зважимося.

Блог
27 Січня 2020

Ми самі – причина того, що відбувається у нашому житті. Отже, в наших силах щось змінити. Головне – не замикатися у собі, а шукати рішення. .

2021©Всі права захищені Inna Stremidlo. Політика Конфіденційності →

Illustration